| Internal Part Number | EIS-8N3SV75FC-0120CDI | |
| Count | - | |
| Frequency | 166.6667MHz | |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 2.625 V | |
| Current - Supply | 120mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |