Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75KC-0003CDI8
8N3SV75KC-0003CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75KC-0003CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75KC-0003CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75KC-0003CDI8
QUANTITY
8N3SV75KC-0003CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75KC-0003CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75KC-0003CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75KC-0003CDI8
Related Links8N3SV75KC, 8N3SV75KC-0003CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75KC-0003CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75KC-0003CDI8
CONN HEADER 60POS 3.5MM SMT .5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.41A 84 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
POT 5.0M OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 267 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V JB 0402 datasheet.pdf
PIN-STAKED FLEX JUMPER 4POS datasheet.pdf