Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75KC-0137CDI
8N3SV75KC-0137CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75KC-0137CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75KC-0137CDI.pdf
Availability of 8N3SV75KC-0137CDI
QUANTITY
8N3SV75KC-0137CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75KC-0137CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75KC-0137CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency155.52MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75KC-0137CDI
Related Links8N3SV75K, 8N3SV75KC-0137CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75KC-0137CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75KC-0137CDI
CONN HEADER 21POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 69.7VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TS820 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIR 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf