Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0018CDI
8N3SV75LC-0018CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0018CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0018CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0018CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0018CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0018CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0018CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency212.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0018CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0018CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0018CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0018CDI
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
CAP CER 200PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC PWR MGMT 5CH W/2 LDO 48VQFN datasheet.pdf
ENCODER 128PPR DISK ASSY SHAFT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44HSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 250V datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 120W datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 145MA 3.1 OHM TH datasheet.pdf
RESISTOR MODULE datasheet.pdf
MICRO 25C S 36" YEL JACKP NI datasheet.pdf