Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0027CDI
8N3SV75LC-0027CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0027CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 400MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0027CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0027CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0027CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0027CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0027CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency400MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0027CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0027CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0027CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0027CDI
JUMPER-H1503TR/A2015S/H1501TR 6" datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 176-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
PELTIER UT8,12,F2,2525,11,RT,W6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 18POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf