Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0043CDI8
8N3SV75LC-0043CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0043CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0043CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0043CDI8
QUANTITY
8N3SV75LC-0043CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0043CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0043CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency496MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0043CDI8
Related Links8N3SV75LC, 8N3SV75LC-0043CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0043CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0043CDI8
FUSE GLASS 1.25A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
SC 3.81/19/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf