Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0069CDI
8N3SV75LC-0069CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0069CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0069CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0069CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0069CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0069CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0069CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency250MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0069CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0069CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0069CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0069CDI
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf