Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0120CDI
8N3SV75LC-0120CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0120CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0120CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0120CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0120CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0120CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0120CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0120CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0120CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0120CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0120CDI
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf