Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0132CDI
8N3SV75LC-0132CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0132CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0132CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0132CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0132CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0132CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0132CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency496MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0132CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0132CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0132CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0132CDI
RES SMD 7.32K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT BLUE/TRANS LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 3.9K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CMOS 135 MHz True-Color Graphics Triple 8-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf