Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76AC-0138CDI
8N3SV76AC-0138CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76AC-0138CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76AC-0138CDI.pdf
Availability of 8N3SV76AC-0138CDI
QUANTITY
8N3SV76AC-0138CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76AC-0138CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76AC-0138CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency148.5MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76AC-0138CDI
Related Links8N3SV76A, 8N3SV76AC-0138CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76AC-0138CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76AC-0138CDI
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 16SOIC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf