Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76BC-0030CDI
8N3SV76BC-0030CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76BC-0030CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76BC-0030CDI.pdf
Availability of 8N3SV76BC-0030CDI
QUANTITY
8N3SV76BC-0030CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76BC-0030CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76BC-0030CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency312.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76BC-0030CDI
Related Links8N3SV76B, 8N3SV76BC-0030CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76BC-0030CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76BC-0030CDI
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 50POS datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CABLE 2COND 23AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 250V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 150MA SOD123 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf