Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76FC-0032CDI
8N3SV76FC-0032CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76FC-0032CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76FC-0032CDI.pdf
Availability of 8N3SV76FC-0032CDI
QUANTITY
8N3SV76FC-0032CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76FC-0032CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76FC-0032CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency76.8MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76FC-0032CDI
Related Links8N3SV76F, 8N3SV76FC-0032CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76FC-0032CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76FC-0032CDI
TVS DIODE 5VWM 9.2VC POWERMITE datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN TERM HSG W/RAMP 20POS datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 7.71K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 BLK 328.1' datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf