Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76LC-0050CDI
8N3SV76LC-0050CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76LC-0050CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76LC-0050CDI.pdf
Availability of 8N3SV76LC-0050CDI
QUANTITY
8N3SV76LC-0050CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76LC-0050CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76LC-0050CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76LC-0050CDI
Related Links8N3SV76L, 8N3SV76LC-0050CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76LC-0050CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76LC-0050CDI
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 25000UF 50V SCREW datasheet.pdf
ENHANCED OSCILLOSCOPE KIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf