Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76LC-0100CDI
8N3SV76LC-0100CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76LC-0100CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76LC-0100CDI.pdf
Availability of 8N3SV76LC-0100CDI
QUANTITY
8N3SV76LC-0100CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76LC-0100CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76LC-0100CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76LC-0100CDI
Related Links8N3SV76L, 8N3SV76LC-0100CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76LC-0100CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76LC-0100CDI
IC OPAMP GP 630KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 8A 600V DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
MOD INLET/STD FILTER 8A PNL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf