Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76LC-0130CDI8
8N3SV76LC-0130CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76LC-0130CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76LC-0130CDI8.pdf
Availability of 8N3SV76LC-0130CDI8
QUANTITY
8N3SV76LC-0130CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76LC-0130CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV76LC-0130CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency174.8MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76LC-0130CDI8
Related Links8N3SV76LC, 8N3SV76LC-0130CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76LC-0130CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV76LC-0130CDI8
RELAY RF SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 13 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 28VDC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf