Integrated Device Technology (IDT) 8N4DV85AC-0022CDI8
8N4DV85AC-0022CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4DV85AC-0022CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4DV85AC-0022CDI8.pdf
Availability of 8N4DV85AC-0022CDI8
QUANTITY
8N4DV85AC-0022CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4DV85AC-0022CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4DV85AC-0022CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency176.8382MHz, 176.8382MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4DV85AC-0022CDI8
Related Links8N4DV85AC, 8N4DV85AC-0022CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4DV85AC-0022CDI8 Details Description
Related parts for 8N4DV85AC-0022CDI8
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 115VAC TERM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN STR PLUG CRIMP PIN YLW datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf