Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001EG-0100CDI8
8N4Q001EG-0100CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001EG-0100CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4Q001EG-0100CDI8.pdf
Availability of 8N4Q001EG-0100CDI8
QUANTITY
8N4Q001EG-0100CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001EG-0100CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4Q001EG-0100CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency100MHz, 195.3125MHz, 200.717MHz, 203.768MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001EG-0100CDI8
Related Links8N4Q001EG, 8N4Q001EG-0100CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001EG-0100CDI8 Details Description
Related parts for 8N4Q001EG-0100CDI8
MODULE POWER ENTRY FLANGE 2A datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 250MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7492 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 9100PF 100V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.22M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf