Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001EG-0140CDI
8N4Q001EG-0140CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001EG-0140CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4Q001EG-0140CDI.pdf
Availability of 8N4Q001EG-0140CDI
QUANTITY
8N4Q001EG-0140CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001EG-0140CDI
Internal Part NumberEIS-8N4Q001EG-0140CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency133.333333MHz, 140MHz, 146.666666MHz, 153.333333MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001EG-0140CDI
Related Links8N4Q001E, 8N4Q001EG-0140CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001EG-0140CDI Details Description
Related parts for 8N4Q001EG-0140CDI
PUMP DESOLDER ESD SAFE W/TIP BLK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 10A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CABLE FML CMD-FML CMD 15POS 18" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.43 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220F datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 20A D2PAK datasheet.pdf