Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001EG-1053CDI
8N4Q001EG-1053CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001EG-1053CDI
Datasheet Download
8N4Q001EG-1053CDI.pdf
Availability of 8N4Q001EG-1053CDI
QUANTITY
8N4Q001EG-1053CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001EG-1053CDI
Internal Part NumberEIS-8N4Q001EG-1053CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency160MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001EG-1053CDI
Related Links8N4Q001E, 8N4Q001EG-1053CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001EG-1053CDI Details Description
Related parts for 8N4Q001EG-1053CDI
RES ARRAY 7 RES 68 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD DAUGHT PICTL PLUS ECAN/LIN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1.5KW 230V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0508 datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 17' NM FMEF datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX+FX-CW datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A ROCKER datasheet.pdf