Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001KG-0025CDI8
8N4Q001KG-0025CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001KG-0025CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4Q001KG-0025CDI8.pdf
Availability of 8N4Q001KG-0025CDI8
QUANTITY
8N4Q001KG-0025CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001KG-0025CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4Q001KG-0025CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency25MHz, 25MHz, 19.44MHz, 19.44MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001KG-0025CDI8
Related Links8N4Q001KG, 8N4Q001KG-0025CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001KG-0025CDI8 Details Description
Related parts for 8N4Q001KG-0025CDI8
IC FPGA 185 I/O 240QFP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 230V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
60704-3 FRONT PLUNGER datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 3.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf