| Internal Part Number | EIS-8N4Q001KG-0161CDI8 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Series | FemtoClock® NG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | Clock Oscillator | |
| Count | - | |
| Frequency | 212MHz | |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V | |
| Current - Supply | 160mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Package / Case | 10-CLCC | |
| Supplier Device Package | 10-CLCC (7x5) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 8N4Q001KG-0161CDI8 | |
 | 391-050-520-201 | CARDEDGE 50POS DL .100 BLK PCB | datasheet.pdf | |