Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001LG-0020CDI8
8N4Q001LG-0020CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001LG-0020CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4Q001LG-0020CDI8.pdf
Availability of 8N4Q001LG-0020CDI8
QUANTITY
8N4Q001LG-0020CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001LG-0020CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4Q001LG-0020CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency106.25MHz, 125MHz, 156.25MHz, 212.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply155mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001LG-0020CDI8
Related Links8N4Q001LG, 8N4Q001LG-0020CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001LG-0020CDI8 Details Description
Related parts for 8N4Q001LG-0020CDI8
JUMPER-H1504TR/A2015A/H1504TR12" datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92S datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 1A TO252-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
22UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf