| Internal Part Number | EIS-8N4Q001LG-0155CDI8 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Series | FemtoClock® NG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | Clock Oscillator | |
| Count | - | |
| Frequency | 100MHz, 83.33MHz, 100MHz, 83.33MHz | |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 2.625 V | |
| Current - Supply | 155mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |