Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01EG-0014CDI
8N4QV01EG-0014CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01EG-0014CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4QV01EG-0014CDI.pdf
Availability of 8N4QV01EG-0014CDI
QUANTITY
8N4QV01EG-0014CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01EG-0014CDI
Internal Part NumberEIS-8N4QV01EG-0014CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency625MHz, 312.5MHz, 156.25MHz, 125MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01EG-0014CDI
Related Links8N4QV01E, 8N4QV01EG-0014CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01EG-0014CDI Details Description
Related parts for 8N4QV01EG-0014CDI
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OC 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS TIN PCB datasheet.pdf
CARD A/D EXPANSION RN1200 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DVR 16SO datasheet.pdf
CAP TACT RECT GRY/FROST WHT LENS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf