Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01EG-0075CDI
8N4QV01EG-0075CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01EG-0075CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4QV01EG-0075CDI.pdf
Availability of 8N4QV01EG-0075CDI
QUANTITY
8N4QV01EG-0075CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01EG-0075CDI
Internal Part NumberEIS-8N4QV01EG-0075CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01EG-0075CDI
Related Links8N4QV01E, 8N4QV01EG-0075CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01EG-0075CDI Details Description
Related parts for 8N4QV01EG-0075CDI
DIODE SCHOTTKY 45V 10A D2PAK datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
HEADER BP GUIDE & POLAR MODULE datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL 2.6-6 MM M6 datasheet.pdf
MOD IPM 7-PAC L1 25A 1200V datasheet.pdf