Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01EG-1107CDI8
8N4QV01EG-1107CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01EG-1107CDI8
Datasheet Download
8N4QV01EG-1107CDI8.pdf
Availability of 8N4QV01EG-1107CDI8
QUANTITY
8N4QV01EG-1107CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01EG-1107CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4QV01EG-1107CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency187.5MHz, 150MHz, 300MHz, 300MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01EG-1107CDI8
Related Links8N4QV01EG, 8N4QV01EG-1107CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01EG-1107CDI8 Details Description
Related parts for 8N4QV01EG-1107CDI8
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 8.4A TO-220F datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 150V 1111 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.23A 283 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
16.26MM X 76.2MM 1=25/PK datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PMI IND PRESS TO TEST datasheet.pdf
HAR-BUS HM SPACER BLOCK 38 MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf