Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01KG-1118CDI
8N4QV01KG-1118CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01KG-1118CDI
Datasheet Download
8N4QV01KG-1118CDI.pdf
Availability of 8N4QV01KG-1118CDI
QUANTITY
8N4QV01KG-1118CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01KG-1118CDI
Internal Part NumberEIS-8N4QV01KG-1118CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01KG-1118CDI
Related Links8N4QV01K, 8N4QV01KG-1118CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01KG-1118CDI Details Description
Related parts for 8N4QV01KG-1118CDI
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 100' datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3600UF 150V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 2.36" DIA BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf