Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01KG-1120CDI8
8N4QV01KG-1120CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01KG-1120CDI8
Datasheet Download
8N4QV01KG-1120CDI8.pdf
Availability of 8N4QV01KG-1120CDI8
QUANTITY
8N4QV01KG-1120CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01KG-1120CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4QV01KG-1120CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01KG-1120CDI8
Related Links8N4QV01KG, 8N4QV01KG-1120CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01KG-1120CDI8 Details Description
Related parts for 8N4QV01KG-1120CDI8
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
TRANSMITTER DIODE FIBER OPTIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 8A 32VAC 63VDC 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf