Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01LG-0100CDI8
8N4QV01LG-0100CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01LG-0100CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4QV01LG-0100CDI8.pdf
Availability of 8N4QV01LG-0100CDI8
QUANTITY
8N4QV01LG-0100CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01LG-0100CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4QV01LG-0100CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz, 195.3125MHz, 200.717MHz, 203.768MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply155mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01LG-0100CDI8
Related Links8N4QV01LG, 8N4QV01LG-0100CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01LG-0100CDI8 Details Description
Related parts for 8N4QV01LG-0100CDI8
RES SMD 510K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RED LED MNSTR LGHT W/ADAPTER datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 10A I2PAKFP datasheet.pdf
CONN HDR 29POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf