Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75AC-0114CDI
8N4SV75AC-0114CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75AC-0114CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75AC-0114CDI.pdf
Availability of 8N4SV75AC-0114CDI
QUANTITY
8N4SV75AC-0114CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75AC-0114CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75AC-0114CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency300MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75AC-0114CDI
Related Links8N4SV75A, 8N4SV75AC-0114CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75AC-0114CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75AC-0114CDI
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES TEMP SENS 1.2K OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS .100 T/H GOLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK IMCSN 3000 BK 48A datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
TXRX DWDM CML 8X50GHZ APD XFP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf