Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75BC-0011CDI8
8N4SV75BC-0011CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75BC-0011CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75BC-0011CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75BC-0011CDI8
QUANTITY
8N4SV75BC-0011CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75BC-0011CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75BC-0011CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75BC-0011CDI8
Related Links8N4SV75BC, 8N4SV75BC-0011CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75BC-0011CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75BC-0011CDI8
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
REG 12V 1A 4.5/9VIN SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 11POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 370MW DO34 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.62MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GREEN/RED/X datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQUARE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 20W datasheet.pdf