Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75BC-0024CDI
8N4SV75BC-0024CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75BC-0024CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75BC-0024CDI.pdf
Availability of 8N4SV75BC-0024CDI
QUANTITY
8N4SV75BC-0024CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75BC-0024CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75BC-0024CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75BC-0024CDI
Related Links8N4SV75B, 8N4SV75BC-0024CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75BC-0024CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75BC-0024CDI
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MULTIMON 5V/3.3V 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM RING 17-13.5 AWG STR CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" BLACK 7FT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4.7A 16 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 160MA 2 OHM SMD datasheet.pdf