Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75BC-0057CDI
8N4SV75BC-0057CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75BC-0057CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75BC-0057CDI.pdf
Availability of 8N4SV75BC-0057CDI
QUANTITY
8N4SV75BC-0057CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75BC-0057CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75BC-0057CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency155.52MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75BC-0057CDI
Related Links8N4SV75B, 8N4SV75BC-0057CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75BC-0057CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75BC-0057CDI
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 8SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/2W 0815 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AC datasheet.pdf
AA COMMON CONT POS/NEG PCB MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf