Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75BC-0066CDI
8N4SV75BC-0066CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75BC-0066CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75BC-0066CDI.pdf
Availability of 8N4SV75BC-0066CDI
QUANTITY
8N4SV75BC-0066CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75BC-0066CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75BC-0066CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency122.88MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75BC-0066CDI
Related Links8N4SV75B, 8N4SV75BC-0066CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75BC-0066CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75BC-0066CDI
CONN PLUG 60POS DUAL VERT .8MM datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
T1-3/4 LAMP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf