Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75BC-0171CDI
8N4SV75BC-0171CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75BC-0171CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N4SV75BC-0171CDI.pdf
Availability of 8N4SV75BC-0171CDI
QUANTITY
8N4SV75BC-0171CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75BC-0171CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75BC-0171CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75BC-0171CDI
Related Links8N4SV75B, 8N4SV75BC-0171CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75BC-0171CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75BC-0171CDI
IDC CABLE - MSC20K/MC20G/MCG20K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MALE/FEMALE 3POS, 3M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO-236AB datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf