Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75EC-0050CDI
8N4SV75EC-0050CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75EC-0050CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75EC-0050CDI.pdf
Availability of 8N4SV75EC-0050CDI
QUANTITY
8N4SV75EC-0050CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75EC-0050CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75EC-0050CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75EC-0050CDI
Related Links8N4SV75E, 8N4SV75EC-0050CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75EC-0050CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75EC-0050CDI
GROMMET EDGE SOLID NYLON NAT datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CTLR PFC/PWM COMBO 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
TXRX 900MHZ ISM DIN RAIL datasheet.pdf