Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75EC-0055CDI8
8N4SV75EC-0055CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75EC-0055CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75EC-0055CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75EC-0055CDI8
QUANTITY
8N4SV75EC-0055CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75EC-0055CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75EC-0055CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency156.25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75EC-0055CDI8
Related Links8N4SV75EC, 8N4SV75EC-0055CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75EC-0055CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75EC-0055CDI8
BOARD EVALUATION LM4900MM datasheet.pdf
RELAY SAFETY DPDT 6A 24V datasheet.pdf
HEADER 10POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf