Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75EC-0072CDI
8N4SV75EC-0072CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75EC-0072CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75EC-0072CDI.pdf
Availability of 8N4SV75EC-0072CDI
QUANTITY
8N4SV75EC-0072CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75EC-0072CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75EC-0072CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75EC-0072CDI
Related Links8N4SV75E, 8N4SV75EC-0072CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75EC-0072CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75EC-0072CDI
TERM BLOCK 2POS 35DEG ENTRY datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD DEMO SILICON SCULPTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf