Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75FC-0038CDI8
8N4SV75FC-0038CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75FC-0038CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75FC-0038CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75FC-0038CDI8
QUANTITY
8N4SV75FC-0038CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75FC-0038CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75FC-0038CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency155.52MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75FC-0038CDI8
Related Links8N4SV75FC, 8N4SV75FC-0038CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75FC-0038CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75FC-0038CDI8
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12.5 30MA SMQ datasheet.pdf
762 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf