Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75FC-0138CDI
8N4SV75FC-0138CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75FC-0138CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75FC-0138CDI.pdf
Availability of 8N4SV75FC-0138CDI
QUANTITY
8N4SV75FC-0138CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75FC-0138CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75FC-0138CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency148.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75FC-0138CDI
Related Links8N4SV75F, 8N4SV75FC-0138CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75FC-0138CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75FC-0138CDI
CAP MICA 330PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
INTERFACE CBL DSUB MALE W/SCREW datasheet.pdf
MOTION CNTL MOD SGL AXIS 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 25UF 5% 125V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf