Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75KC-0055CDI
8N4SV75KC-0055CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75KC-0055CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75KC-0055CDI.pdf
Availability of 8N4SV75KC-0055CDI
QUANTITY
8N4SV75KC-0055CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75KC-0055CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75KC-0055CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency156.25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75KC-0055CDI
Related Links8N4SV75K, 8N4SV75KC-0055CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75KC-0055CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75KC-0055CDI
LED COOL WHITE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 8.4V 2A 12-DFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI-FUNC GATE 6SON datasheet.pdf
DATA CAP 3/8 WHITE TRANSP CYL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf