Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75KC-0095CDI8
8N4SV75KC-0095CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75KC-0095CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75KC-0095CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75KC-0095CDI8
QUANTITY
8N4SV75KC-0095CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75KC-0095CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75KC-0095CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75KC-0095CDI8
Related Links8N4SV75KC, 8N4SV75KC-0095CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75KC-0095CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75KC-0095CDI8
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100' datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
SCR NON-SENS 600V 8A ISO TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
1 BIT TRANSLATOR 6UDFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3V 2W datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf