Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75KC-0120CDI
8N4SV75KC-0120CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75KC-0120CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75KC-0120CDI.pdf
Availability of 8N4SV75KC-0120CDI
QUANTITY
8N4SV75KC-0120CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75KC-0120CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75KC-0120CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75KC-0120CDI
Related Links8N4SV75K, 8N4SV75KC-0120CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75KC-0120CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75KC-0120CDI
IC REG LDO 1.8V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 2K OTP 20-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
IC AUDIO AMP 2.5W MONO D 9WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 40.96K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf