| Internal Part Number | EIS-8N4SV75KC-0140CDI | |
| PCN Assembly/Origin | Passivation Thickness 12/Sep/2013 | |
| Standard Package | 364 | |
| Series | FemtoClock® NG | |
| Packaging | Tray | |
| Type | VCXO | |
| Count | - | |
| Frequency | 133.333333MHz | |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V | |
| Current - Supply | 140mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |