Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75KC-0181CDI8
8N4SV75KC-0181CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75KC-0181CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N4SV75KC-0181CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75KC-0181CDI8
QUANTITY
8N4SV75KC-0181CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75KC-0181CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75KC-0181CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency66MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75KC-0181CDI8
Related Links8N4SV75KC, 8N4SV75KC-0181CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75KC-0181CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75KC-0181CDI8
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 48POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 24POS datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 7.5A/5A ECH8 datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.402 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
FAN BLWR CENT 360X230MM 230VAC datasheet.pdf