Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75LC-0158CDI
8N4SV75LC-0158CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75LC-0158CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75LC-0158CDI.pdf
Availability of 8N4SV75LC-0158CDI
QUANTITY
8N4SV75LC-0158CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75LC-0158CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75LC-0158CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency166.62875MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75LC-0158CDI
Related Links8N4SV75L, 8N4SV75LC-0158CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75LC-0158CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75LC-0158CDI
IGBT 600V 34A 125W TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 144TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO220AB datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf