Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75LC-0168CDI
8N4SV75LC-0168CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75LC-0168CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75LC-0168CDI.pdf
Availability of 8N4SV75LC-0168CDI
QUANTITY
8N4SV75LC-0168CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75LC-0168CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75LC-0168CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency74.25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75LC-0168CDI
Related Links8N4SV75L, 8N4SV75LC-0168CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75LC-0168CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75LC-0168CDI
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE 500MM 22 AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
BGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
IC CLK GEN EEPROM PROGR 28TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf
LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD datasheet.pdf