Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76AC-0025CDI
8N4SV76AC-0025CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76AC-0025CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76AC-0025CDI.pdf
Availability of 8N4SV76AC-0025CDI
QUANTITY
8N4SV76AC-0025CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76AC-0025CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV76AC-0025CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76AC-0025CDI
Related Links8N4SV76A, 8N4SV76AC-0025CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76AC-0025CDI Details Description
Related parts for 8N4SV76AC-0025CDI
FIXED IND 168UH 1.81A 180 MOHM datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 400MW ALF2 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 160V 0.5A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 7.15M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf