Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76BC-0014CDI
8N4SV76BC-0014CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76BC-0014CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76BC-0014CDI.pdf
Availability of 8N4SV76BC-0014CDI
QUANTITY
8N4SV76BC-0014CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76BC-0014CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV76BC-0014CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency625MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76BC-0014CDI
Related Links8N4SV76B, 8N4SV76BC-0014CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76BC-0014CDI Details Description
Related parts for 8N4SV76BC-0014CDI
IC OPAMP GP 635KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 950MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HDR W/PG/SLT 44POS datasheet.pdf
KIT MOTOR W/DRV8301-RM46 datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 30P100MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3 UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf