Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76LC-0052CDI8
8N4SV76LC-0052CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76LC-0052CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76LC-0052CDI8.pdf
Availability of 8N4SV76LC-0052CDI8
QUANTITY
8N4SV76LC-0052CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76LC-0052CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV76LC-0052CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency425MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76LC-0052CDI8
Related Links8N4SV76LC, 8N4SV76LC-0052CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76LC-0052CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV76LC-0052CDI8
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTIVIB 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
SNSW 10.1A HI FORCE SCREW TERM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf